Wapń z alg Lunderland – źródło wysokowchłanialnego wapnia dla psa. Recenzja.

Czy wiedzieliście, że dorosłe psy mają 2.8 razy większe zapotrzebowanie na wapń niż ludzie, a szczeniaki jeszcze 4 krotnie większe niż dorosłe psy? 

Dlatego przychodzimy do Was dzisiaj z recenzją wapnia z alg marki Lunderland. W ostatnim czasie to jeden z suplementów, którego podawania nie pomijam, a dlaczego dowiecie się w tej recenzji. 

Wapń z alg Lunderland to źródło organicznych związków wapnia. Pozyskiwany jest z alg Lithothamnium calcareum, które należą do czerwonych wodorostów żyjących w czystych bogatych w minerały wodach Europy Zachodniej.

Dlaczego akurat wapń pozyskiwany z alg? 

A to dlatego, że jest naturalnego pochodzenia, dzięki czemu jest wysokowchłanialny, w przeciwieństwie do sztucznie pozyskiwanych preparatów. Dodatkowo wykazuje się  dużo wyższym wpływem na gospodarkę wapniową oraz poziom markerów wapniowych w porównaniu z innymi suplementami węglanu wapnia.

Dlaczego suplementuje się wapń? 

Wapń stanowi więcej niż 0,01% masy ciała zwierzęcia, dlatego można zaliczyć go do makroelementów. 

Jest jednym z kluczowych pierwiastków, który jest składnikiem kości, dlatego też to właśnie on jest tak istotny w rozwoju młodych psów. Wapń jest też budulcem zębów, a jak wiecie jesteśmy właśnie w trakcie ich wymiany. Wapń bierze też czynny udział w procesach enzymatycznych, wydzielaniu hormonów, a nawet w krzepnięciu krwi. 

Dlatego tak ważne jest podawanie wapnia psom na BARFie jeżeli nie spożywają kości. A u szczeniaków w związku z tak dużym zapotrzebowaniem warto go dodatkowo uzupełniać.

Dodatkowo przy diecie BARF bardzo ważne jest zapewnienie odpowiedniego stosunku wapnia i fosforu w diecie.

Dlaczego to takie ważne? Karmiąc psa samym mięsem, doprowadzić można do dużej dysproporcji między wapniem,a fosforem, co może powodować poważne problemy zdrowotne tj. choroby nerek. Brak wapnia może też doprowadzić do demiralizacji kości. 

Karmienie samym mięsem, bez podaży kości lub suplementu wapnia poważnie zaburza stosunek tych dwóch pierwiastków. 

Dlaczego? Ponieważ mięso zawiera dużo fosforu, a mało wapnia. 

Pamiętajcie, że stosując wszystkie suplementy należy odpowiednio dobrać dawki, bo nadmiar może być również szkodliwy podobnie jak niedobory. A jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości zawsze warto dodanie nowych suplementów do diety skonsultować z dietetykiem. 

Więcej informacji na temat składu znajdziecie tutaj.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *