Snuffle ball diy – jak zrobić piłkę węchową dla psa?

Jak wszyscy wiemy najważniejszym zmysłem psa jest węch. A nic go nie ucieszy tak jak węszenie połączone ze zdobywaniem pokarmu! Taka praca węchowa potrafi nieźle zmęczyć, więc jest to idealna opcja w tym ciężkim okresie kiedy musimy spędzić więcej czasu w domu bez większej aktywności. Taka forma polecana jest również psom, które zbyt łapczywie spożywają posiłki.

Przejdźmy do konkretów. Czego potrzebujemy do stworzenia takiej kuli węchowej? Potrzebujemy : koc polarowy, nożyczki, 4 trytytki – zipy, marker, coś okrągłego do odrysowywania o średnicy ok. 20 cm, czegoś do przebijania dziurek – szydełko, śrubokręt, nożyczki oraz pilniczek.

Instrukcja:

  1. Odrysuj markerem na kocu 32 okręgi o średnicy ok. 20 cm.
  2. Wytnij je nożyczkami.
  3. Złóż każdy z okręgów na cztery części i zrób w nich małą dziurkę w narożniku (pamiętaj żeby upewnić się, że przebiłeś wszystkie cztery warstwy).
  4. Przygotuj trytytki. Nawlecz po 8 złożonych okręgów na zipa. Potrzebujemy 4 nawleczonych trytytek.
  5. Nawleczonego zipa zamknij luźno – będzie to podstawa naszej zabawki.
  6. Do głównego zipa przypnij pozostałe elementy z okręgami – każdy przyczepiony zip zaciągnij maksymalnie, obetnij końcówkę do samego zamknięcia i spiłuj delikatnie ostre krawędzie pilniczkiem.
  7. Jeżeli przyczepiłeś już wszystkie elementy zepnij też maksymalnie ostatniego zipa, który był podstawą. Obetnij wystającą końcówkę i przypiłuj krawędź.
  8. Brawo zabawka jest gotowa. Miłej zabawy!

Pomiędzy paski polaru chowamy ulubione smakołyki, suchą karmę. Zadaniem psa jest odnalezienie przysmaków, przy okazji takiej zabawy uaktywnia się nie tylko węch, ale i też mózg psa. Maty węchowe to zabawki dla psów wszystkich wielkości i ras. Mamy nadzieję, że pomysł Wam się podoba. Dajcie znać w komentarzach co o tym myślicie.

Poniżej film instruktażowy:

Dziękujemy za uwagę!

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *