Zdrowe, lekkie płatki dla psa z wrażliwym układem pokarmowym od Lunderland. Żywienie psa po zapaleniu żołądka.

 Nie planowałam tak szybko recenzji takiego produktu, ale życie pisze własne scenariusze, więc chętnie podzielę się z Wami naszym nowym odkryciem. Fuks przeszedł ostatnio masywne zapalenie żołądka i musieliśmy zmienić całkowicie jego dietę. W poszukiwaniu delikatnych produktów, które nie obciążą jego żołądka, który wraca do siebie trafiłam dzięki pomocy ekipy Lunderland na zdrowe, lekkie płatki.

Zacznijmy od składu: pasternak granulowany, marchew granulowana, wytłoki z jabłek, płatki kokosowe, łuski psyllium (babki płesznik), pokrzywa, mniszek lekarski, koper.

Rozbierzemy te składniki na czynniki pierwsze żeby zrozumieć jak mogą pomóc na delikatny, psi brzuch.

Pasternak inulina zawarta w pasternaku służy w szczególności do odżywiania mikrobiomu w jelicie i dba o błonę śluzową jelit. Jest świetnym dodatkiem dla zdrowia układu moczowego. Jest bogaty w antyoksydanty, dietetyczny błonnik oraz witaminy tj. C i B6. Fun fact – dopóki nie natknęłam się na suszony pasternak w sklepie Lunderland nie miałam pojęcia, że psy mogą go jeść i jest taką witaminową bombą!

Marchewoligosacharydy, które występują w marchwi, działają jako naturalne prebiotyki, ograniczając przywieranie różnych szkodliwych mikroorganizmów do ściany jelita, co prowadzi do ich usuwania z organizmu zarówno wraz z kałem, jak i moczem. Ponadto, odgrywają istotną rolę w wspieraniu rozwoju układu odpornościowego i zachowaniu prawidłowego funkcjonowania jelit. Dodatkowo, kwas tri-galakturonowy, obecny w marchewce, skutecznie wspomaga utrzymanie odpowiedniego poziomu glukozy i elektrolitów w organizmie.

Wytłoki z jabłek – mają w swoim składzie korzystne dla zwierząt pektyny, witaminy i kwasy owocowe. Skutecznie zwiększają atrakcyjność smakową dostarczanych pokarmów i wspomagają procesy trawienne.

Płatki kokosowe – nieodtłuszczone płatki kokosowe dostarczają cennych kwasów tłuszczowych i łatwo dostępnej energii oraz działają lekko przeciwpasożytniczo. Idealne dla psich alergików.

Łuski babki plesznik – działają pomocniczo w dolegliwościach jelitowych oraz problemach z trawieniem. Dzięki bardzo dużej zdolności pęcznienia i tworzenia śluzu łuski babki płesznik regulują procesy trawienia. Są pomocne przy biegunce, zaparciach, zbyt twardym lub zbyt małym stolcu. Można je również stosować przy problemach z gruczołami odbytu lub kwasicy (jedzenie trawy). Napęczniałe łuski babki płesznik zwiększają objętość karmy, a tym samym przyczyniają się do szybszego nasycenia zwierząt. Ponadto, łuski Psyllium są również pomocne w przypadku nadkwasoty, ponieważ są zasadotwórcze i wiążą nadmiar kwasów.

 Dodatek kopru bardzo delikatnie łagodzi wzdęcia, a pokrzywa i mniszek lekarski poprawiają pracę wątroby i nerek.

Uwielbiam tak rozbierać składy na czynniki pierwsze i dowiadywać się o wszystkich właściwościach składników. A Wy?
Jak widzicie skład jest skomponowany tak, by w jak najlepszy sposób wspomagać wrażliwy układ pokarmowy jednocześnie go nie obciążając. Łagodna, delikatna formuła płatków Lunderland to połączenie łatwostrawnych warzyw i ziół, przyjaznych dla układu trawiennego. Ta bardzo przyswajalna kompozycja jest idealna do codziennej diety psów i kotów. Szczególnie korzystają z niej szczenięta, zwierzęta o wrażliwym układzie pokarmowym i zwierzęta rekonwalescencyjne, dzięki starannie dobranym składnikom i papkowatej konsystencji, które są łatwe do strawienia. Jednak każdy, kto potrzebuje lekkiej i odżywczej mieszanki z obfitą ilością witamin, błonnika i mikroelementów, w tym również seniorzy, może skorzystać z jej zalet.

Jak wiecie Fuks ma problemy z gruczołami, jeżeli nie podaje mu odpowiednich ilości błonnika, a tu ze względu na małe rozmiary płatków i proporcje łusek babki płesznik (psyllium), ta delikatna mieszanka jest nie tylko wyjątkowo łatwo przyswajalna, ale także pomaga zrównoważyć konsystencję kału, eliminując problem zbyt miękkich lub nadmiernie twardych stolców, tworząc dobrze uformowane i łatwe do zbierania odchody. Płatki Lunderland przyczyniają się również pozytywnie do zdrowia gruczołów odbytu, wspierając ich regularne opróżnianie. Wiele plusów jak na tak prosty skład, a to lubimy!
Fuks nie jest wielkim fanem warzyw i owoców, a tą mieszankę zjada nawet bez mięską. Chyba odpowiada mu taka forma, co mnie również bardzo cieszy.
Po wrzuceniu na stories na Instagramie polecjaki płatków dostałam kilka odpowiedzi od ludzi, którzy posiadają psiaki z problemami z trzustką i wątrobą, którzy także już od dawna stosują płatki i są bardzo zadowoleni z efektów stosowania. 

Dodatkowo produkt jest bardzo prosty do przygotowania – odpowiednią ilość płatków należy zalać wodą i odstawić na 15 minut. Płatki zapakowane są w ekologiczną torbę z okienkiem, więc jest bezpiecznie dla środowiska, a także opakowanie wygląda bardzo estetycznie i ułatwia użytkowanie.
 Płatki kupicie w sklepie Lunderland oraz na Allegro.  My bardzo polecamy! 

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *