Najlepsza piłka dla psa – Chuckit! Ultra Squeaker Ball!

Nie mogliśmy sobie odmówić recenzji ulubionej piłki Fuksa – Chuckit! Ultra Squeaker Ball! – piszcząca ultra piłka dla psa. Fuks waży zaledwie 8 kg i jest niewielkich rozmiarów, ale ma bardzo silną szczękę, więc wybraliśmy rozmiar (M) ø 6,5cm.

Ulubioną zabawą Fufa jest aport piłki, ale też bawi się świetnie biegając z nią po domu i gryząc . W ciągu ostatniego roku przerobiliśmy wiele piłek i każda z nich wytrzymała góra tydzień, a tu miłe zaskoczenie ta wytrzymała ponad pół roku zanim Fuksowi udało się wyjąć z niej jeden element. Takiego wyniku jeszcze żadna nie osiągnęła!

Odlana jest z naturalnej gumy, Ultra Squeaker Ball, ma bardzo podobne cechy jak jej poprzedniczka Chuckit! Ultra Ball, różnią się jedynie piszczałką.

Piłka jest pusta w środku, więc można rzucać ją także w wodzie. Wiadomo woda może dostać się do środka, ale w momencie gdy wyschnie wszystko wraca do normy i piszczałka w dalszym ciągu działa

Piłka jest kompatybilna w wyrzutniami Chuckit!, więc możemy korzystać z nich w trakcie rzucania, by piłka leciała jeszcze dalej.

Dzięki odlaniu z gumy piłka zyskała trwałość i elastycznaść. Jeżeli Fuf bawiłby się nią tylko pod naszym nadzorem myślę, że dalej byłaby w idealnym stanie. Najsłabszym elementem piłki jest piszczałka, ale nawet jak piłka przestała piszczeć w dalszym ciągu była bardzo atrakcyjna – sama piłka w dalszym ciągu świetnie się odbijała i nawet bez piszczałki była ulubioną zabawką. Dalej przy gryzieniu wydawała dźwięki przy zasysaniu, dlatego myślę Fuf był nią zainteresowany.

Zalety wg. producenta:

  • wariant ultra piłki wzbogacony o piszczałkę
  • nie posiada kosmatego pokrycia, a więc jest łatwa do utrzymania w czystości
  • elastyczna i wytrzymała z naturalnej gumy
  • sprężysta, świetnie odbija się od podłoża
  • łatwo rozpoznawalna i dobrze widoczna
  • kompatybilna z wyrzutniami Chuckit!

Ze wszystkimi się zgadzamy i polecamy wszystkim miłośnikom piłek! Najlepsza zabawka jaką do tej pory testowaliśmy. Posiadamy też starszą wersję Chuckit! Ultra ball, ale nią Fuf jest średnio zainteresowany i mogłaby nie istnieć.

Korzystaliście już z tych piłek?

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *